Turkey > France Atlas Postdoctoral fellowship - 2022

The Fondation Maison des sciences de l’homme (FMSH), in collaboration with the Institut français d’études anatoliennes of Istanbul, offer short-term fellowships of two or three months in France for postdoc researchers from Turkey who have presented their social sciences and humanities thesis from 2016.

Réouverture

La bibliothèque et l'atelier de cartographie ont rouvert sur rendez-vous
Kütüphane ve harita atölyesi randevuyla tekrardan açılmıştır

Moving Stones. Europe’s Neolithic Bridge: Anatolia

Kısaca

CNRS ve Fransa Dışişleri Bakanlığı’na bağlı çalışan Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü (IFEA), Fransa’nın denizaşırı araştırma merkezlerindendir. IFEA bünyesinde, insan ve toplum bilimleri birçok koldan yürütülmekte ve bunların hayata geçirilmesinde kolaylık sağlanmaktadır. Araştırmacılık mesleğinin gelişmesini destekleyen IFEA, araştırmacılara çalışma alanı ve çeşitli hizmetler sunar. Enstitünün halka açık aylık bilimsel etkinlik programı da mevcuttur

logo cnrsMEAEifre

istanbul_2010_logo.jpg

L'IFEA et son Observatoire Urbain d'Istanbul effectuent un suivi des nombreuses activités qui se déroulent sous l'égide d'Istanbul 2010, Capitale européenne de la culture. Vous trouverez dans cette rubrique le programme des séminaires en analysant les enjeux, ainsi qu'une série d'articles relatant les événements intervenus.

L’IFEA (Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü) dahilindeki Şehir Gözlem Merkezi İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında devam eden bir çok etkinliği inceliyor. Bu başlık altında, yapılan seminerler ve gündemleri, aynı zamanda takip ettiğimiz etkinlikleri anlatan bir makale dizisi de yer almaktadır.